×
WEB MAIL TELEPHONE DIRECTORY STUDENT INFORMATION SYSTEM COURSES OFFERED DISTANCE LEARNING CAMPUS LIFE LIBRARY PORTAL TRANSPORTATION

Mikro ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans programı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği ile Mekatronik ve İnşaat Mühendisliğinin yanısıra Matematik, Fizik ve Kimya gibi temel bilimlerden oluşan disiplinler arası bir yüksek lisans programıdır. Mikro ve Nanoteknoloji yaklaşımlarını kullanarak farklı sektörlerin ihtiyacı olan yeni-ileri malzeme üretimi, sistem ve cihaz geliştirilmesi, tasarımı, üretimi ve testleri konusunda ortak yüksek lisans tezlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir.

Kontenjan ve Başvuru Şartları

Tezli ve Tezsiz olarak önerilen Mikro ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı bahar – güz dönemi kontenjanları T.C. ve yabancı uyruklu öğrenciler için aşağıdaki tabloda verilmektedir. Adayların başvuru yapabilmesi için Enstitü Yönetim Kurulunun belirlediği koşulları (http://fbe.cankaya.edu.tr/basvuru-sartlari/) sağlaması gerekmektedir. Başvuru koşullarını sağlayan adayların Yüksek Lisans programına kabul işlemleri ilgili alanda yapılacak bilim sınavı/mülakatla sonlandırılır.

Üniversite içi ve üniversite dışı yatay geçiş kontenjanları ise aşağıdaki tabloda verilmektedir.

Başvuru Tarihleri

2018-2019 Güz Dönemi için ön başvurular 23 Temmuz 2018-17 Ağustos 2018  tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Online Başvuru için: http://onlinebasvuru.cankaya.edu.tr/

Gerekli formlar için:  http://fbe.cankaya.edu.tr/formlar/

Ücretler

T.C. ve Yabancı Uyruklu öğrenciler aşağıdaki sekmelerden bilgi edinebilir:

http://fbe.cankaya.edu.tr/yuksek-lisans-turk-ogrenciler/  
http://fbe.cankaya.edu.tr/yuksek-lisans-yabanci-ogrenciler/


Detalı bilgi için
: http://fbe.cankaya.edu.tr/