×
WEB MAIL TELEPHONE DIRECTORY STUDENT INFORMATION SYSTEM COURSES OFFERED DISTANCE LEARNING CAMPUS LIFE LIBRARY PORTAL TRANSPORTATION

Duyuru:

Fakültesince staj yapması kararlaştırılan ve bilgileri Personel Daire Başkanlığı’na gönderilen öğrencilerimizin 5510 sayılı kanunun 5-b maddesine göre Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlarının yapılması zorunludur.

Bu nedenle ilgili öğrencilerimizin Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yaklaşık 10-15 dakika süren kayıt işlemleri esnasında öğrencilerimizin olası zaman kaybını önlemek için 06.06.2016 tarihinden itibaren elektronik randevu sistemine geçilmiştir.

Sigorta giriş kaydı için müracaat edecek öğrencilerimizin öncelikle Personel Daire Başkanlığı (http://pdb.cankaya.edu.tr ) elektronik ana sayfasında üst cetvelde yer alan “Randevu” başlıklı hizmet sağlayıcıdan veya aşağıda gösterilen kısa erişimden işlem randevusu almaları gerekmektedir.

Kısa Erişim: http://pdb.cankaya.edu.tr/randevu

Staj başvurusu için yapılması gerekenler:

  1. Öğrenci staj yerini kendisi bulur.
  2. Öğrenci, staj başvurusunda bulunacağı her firma için ayrı ayrı ‘Statement of Permission for the Summer Training’ formunu bölüm web sayfasından indirerek
  3. kendi dolduracağı kısımları doldurur,
  4. danışmanından staj yapmak için yerine getirmesi gereken zorunlulukları sağladığına dair onay alır,
  5. form üzerindeki başvuracağı firmaya ilişkin kısımları doldurur,
  6. staj koordinatörünün onayı ile ‘Application Letter’i alır ve firmaya teslim eder.
  7. Öğrenci, üniversite tarafından gerçekleştirilecek olan Sağlık Sigortası için ‘Staj Bilgi Formu’nu doldurarak Staj Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlkay Kalay’a teslim eder.
  8. Öğrenciler, staj başlama tarihinden en geç bir hafta öncesine kadar, Maaş ve Tahakkuk Birim Amirliği ile görüşerek firmaya verecekleri sigorta belgelerini alırlar.

Attention: For insurance affairs, all students need to fill the form until May 13th.

Required Documents: